Nowy KANTÓWKA 80 x 80 Zobacz większe

KANTÓWKA - DANE TECHNICZNE

PRZEKRÓJ

90 x 90 mm

GRUBOŚĆ

90 mm

SZEROKOŚĆ

90 mm

DŁUGOŚĆ

3 m

IMPREGNACJA CIŚNIENIOWA

tak

MATERIAŁ

świerk lub sosn

KANTÓWKA 90 x 90 / 3 mb

66,00 zł brutto

Masz pytanie na temat tego produktu?

Skontaktuj się z nami aby zadać pytanie. Nasi specjaliści chętnie udzielą Ci potrzebnych informacji od poniedziałku do piątku 9.00 - 18.00.

Zadzwoń: 575 643 300 lub napisz:sklep@drewkan.pl

Więcej informacji

OPIS PRODUKTU

  • MATERIAŁ

Sosna pospolita (Pinius silvestris)

Biel sosny pospolitej o kolorze jasnożółtym lub żółtoszarym jest szeroki, a twardziel ma zabarwienie czerwonobrunatne i charakteryzuje się intensywnym zapachem żywicy. Słoje roczne sosny są wyraźne i mają szeroką strefę drewna późnego. Najlepsze właściwości techniczne posiada drewno sosny z drzew ściętych w wieku 80-120 lat, w drzewach starszych drewno jest mniej spoiste. Drewno sosny jest średnio ciężkie, wykazuje dobre właściwości wytrzymałościowe, a dzięki dużej zawartości żywicy jest stosunkowo trwałe, odporne na działanie umiarkowanej wilgoci i dobrze zachowuje się pod wodą. Biel sosny pospolitej daje się dobrze nasycać impregnatami, podczas gdy twardziel jest praktycznie nieprzesiąkliwa. Drewno sosnowe ma uniwersalne zastosowanie w budownictwie – wykonuje się z niego konstrukcje nośne (dachowe, stropy, ściany, słupy, ramy, kratownice, itp.), tarcice wykorzystuje się jako surowiec do dalszego przerobu, stolarkę budowlaną, podłogi, sklejki, okleiny, obłogi i wyroby drewnopochodne. Dobrze przyjmuje farby i lakiery z wyjątkiem miejsc żywicznych.

Świerk (Picea excelsa)

Drewno świerka jest słabo żywiczne, twardziel biała z żółtym odcieniem u odmiany białej lub czerwonobiała u odmiany czerwonej. Posiada wyraźne słoje roczne (odmiany północne i wysokogórskie są waskosłoiste). Najlepsze właściwości techniczne wykazuje drewno z drzew ściętych w wieku 80-120 lat. Drewno świerka jest lekkie, miękkie, ma średnie parametry wytrzymałościowe i jest łupliwe i trudne w obróbce mechanicznej. Zazwyczaj ma wiele sęków rozmieszczonych w regularnych okółkach oraz pęcherze żywiczne.

Drewno świerkowe jest materiałem trwałym, jeśli stosowane jest w miejscach suchych i przewiewnych lub gdy stale znajduje się pod wodą. Świerk wysokogórski i północny posiada lepsze właściwości wytrzymałościowe i jest trwalszy od świerka nizinnego. Drewno świerkowe nie nadaje się do nasycania ciśnieniowego,  można go natomiast impregnować w kąpielach bądź innymi metodami, nadaje się do malowania i bejcowania, ale nie do polerowania. Świerk ma podobne zastosowanie co sosna, jest jednak materiałem od niej gorszym.

  • PRZECHOWYWANIE

Jeśli jednak jeszcze przed montażem materiał muszą Państwo magazynować, wówczas należy to robić w pomieszczeniu otwartym i zadaszonym.Szanowny kliencie !

Informujemy, że towar widoczny w tej ofercie znajduje się w ciągłej sprzedaży, tym samym w sytuacjach szczególnych zastrzegamy sobie prawo dostępności towaru od ręki.