Nowy 14 x 120 Zobacz większe

DANE TECHNICZNE

Cena = 1 m2 brutto

PROFIL „FAZA-FREZ”

DWUSTRONNA

PRZEKRÓJ

18.2 x 140 mm

GRUBOŚĆ

18.2 mm

SZEROKOŚĆ

140 mm

SZEROKOŚĆ KRYCIA

130 mm

DŁUGOŚĆ

4,27

JAKOŚĆ

BC

MATERIAŁ

świerk skandynawski

18.2 x 140 DWUSTRONNA / FAZA-FREZ

68,00 zł brutto

Masz pytanie na temat tego produktu?

Skontaktuj się z nami aby zadać pytanie. Nasi specjaliści chętnie udzielą Ci potrzebnych informacji od poniedziałku do piątku 9.00 - 18.00.

Zadzwoń: 575 643 300 lub napisz:sklep@drewkan.pl

Więcej informacji

* przedstawiona w sklepie internetowym podbitka znajduje się w ciągłej sprzedaży w sklepie stacjonarnym, w związku z tym prosimy o kontakt przed zakupem - celem potwierdzenie dostępności towaru oraz sprawdzenia dostępnych długościZASTOSOWANIE

  • BOAZERIA

element dekoracyjny, drewniana okładzina ścian lub sufitów

  • PODBITKA DACHOWA

element zabudowy spodniej strony okapu dachu, znajdującej się na zewnątrz budynku

  • DESKA ELEWACYJNA

w budownictwie zewnętrzna warstwa elewacji, oblicówka

  • SIDING

okładzina z desekOPIS PRODUKTU

  • MATERIAŁŚwierk skandynawski to drewno jasne nazywane również drewnem białym. Kierunek włókien jest przeważnie prosty, częściowo występują mniejsze lub większe spirale. Rdzenie i pęcherzyki żywicy pojawiają się rzadko stąd popularność tego gatunku drewna w tej kategorii. Świerk jest w krajach europejskich uznawany za podstawowy gatunek drewna budowlanego. Ze względu na niską gęstość drewno świerka skandynawskiego jest stosunkowo miękkie. Świerk skandynawski różni się od świerku europejskiego przede wszystkim tym, że ze względu na klimat ma mniejsze przyrosty, a przez to jest bardziej wytrzymały. Świerk jest stosunkowo łatwy i tani w obróbce i odporny na obciążenia.

  • KONSERWACJA POWIERZCHNI

Drewno świerkowe zastosowane na zewnątrz bezwzględnie wymaga malowania. Sam proces obróbki (suszenie w wysokiej temperaturze oraz gładkie czterostronne struganie) pozwala pozbyć się takich niebezpieczeństw jak np. grzyb, pleśń czy insekty. Drewno należy jednak zabezpieczyć przed negatywnym wpływem warunków atmosferycznych, przede wszystkim deszczu i promieni słonecznych. W tym celu polecamy stosować farby zawierające filtr UV. Drewno powinno się zabezpieczyć z obu stron (od strony widocznej co najmniej dwie warstwy)

  • PRZECHOWYWANIE

Drewno to posiada optymalną wilgotności ok. 16%-17% i jest to wilgotność doskonale odpowiadająca warunkom klimatycznym w naszym rejonie geograficznym. Po jego montażu drewno pracuje w sposób optymalny.

Jeśli jednak jeszcze przed montażem desek musicie je Państwo magazynować, wówczas należy to robić w oryginalnych foliowych opakowaniach, w pomieszczeniu otwartym i zadaszonym.